Počkejte prosím chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT PrahaFTOPÚstav technologie vody a prostředí  → O ústavu → Členové ústavu → MSc. Negar Zamanfar
iduzel: 37451
idvazba: 39241
šablona: stranka_obrazek_vertical
čas: 20.2.2020 13:07:05
verze: 4633
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

MSc. Negar Zamanfar

Zamanfar

Téma dizertační práce

Emise H2S z anaerobního zpracování odpadní vody s vysokým obsahem síranů

Super-W PhD, dvojí doktorát pod záštitou VŠCHT Praha (Fakulta technologie vody a prostředí) a University v Gentu (Department of Biosystems engineering)

Problém

Sulfan jakožto toxický plyn vzniká při anaerobním čištění odpadních vod s vysokým obsahem síry. Zhoršení kvality bioplynu, inhibice tvorby methanu a koroze navazujících zařízení jsou některé z problémů spojených se sulfanem. Z tohoto důvodu je nezbytně nutné minimalizovat obsah sulfanu v anaerobních bioreaktorech a kontrolovat jeho emise.

Řešení

Mikroaerace, nebo-li řízené dávkování malého množství vzduchu do anaerobního reaktoru na podporu oxidace sulfanu, je jednoduchý proces, kterým bylo prokazatelně dosaženo vysoké účinnosti odstranění sulfanu efektivním způsobem. Nicméně s mikroaeračními procesyně jsou stále spojené některé problémy, jako např. nedostatek znalostí o přesných chemických a biologických procesech v průběhu a jejich mechanismech, vliv tvorby biofilmu, geometrie reaktoru, rozhraní kapalina-plyn a míchání, stejně jako návrh on-line strategie řízení pro minimalizaci nežádoucího vlivu a optimalizace procesu.

Tato PhD práce si klade za cíl řešit výše zmíněné problémy přes několik krátkodobých a dlouhodobých laboratorních i poloprovozních experimentů. Kromě toho bude sestaven matematický model tak, aby byl schopen navrhnout vhodné strategie kontroly. Matematický model reálného provozu a jeho optimalizaci je skvělý nástroj pro optimalizaci technických návrhů a minimalizaci nákladů na implementaci a provoz, navíc napomáhá přechodu technologií z výzkumu do průmyslu.


Další oblasti zájmu

 • Anaerobní membránové bioreaktory (AnMBR)
 • Ekologické posouzení rizik a dopadů vyhodnocení / environmentální studie
 • Průmyslové nástroje, kontrola procesu projektová a inženýrská činnost, ekologické inženýrství
 • Sanace půdy (IMETE letní kurz na řízení a sanace kontaminovaných sedimentů)
 • Plánování rozvoje a sociologie

Vzdělání

 • 2016 - současnost: VŠCHT Praha, Ústav technologie vody a prostředí, PhD. student
 • 2014 - 2016: UNESCO-IHE, VŠCHT Praha, Gent University,International master of science in environmental technology and engineering (IMETE); Diplomová práce: "Detailed characterization of municipal wastewater pretreated in AnMBR"
 • 2007-2010: Allameh Tabatabaie University, Theran-Irán, Master of science in regional development planning; Diplomová práce: "Evaluation of spatial inequalities in access to energy in Iran using ArcGIS"
 • 2001 - 2006: Amirkabir University of Technology, Teherán, Irán, Bachelor of science in chemical engineering; Diplomová práce: “Simulation of convection heat transfer inside the solids with C#"

Podíl na výuce


Publikace

Papers:

 • Sedaghat, B., Jalilzadeh, S., Sajedinia, E. R. and Zamanfar, N., "Evaluation of "subside elimination policies" economical effects on applying photovoltaic systems for commercial buildings in Iran," The 3rd Conference on Thermal Power Plants, Tehran, 2011, pp. 1-5.
 • Zamanfar, N., Jomehpour, M., (2011), "Energy resources distribution impact on regional inequalities in Iran”, Common Ground 5th International conference of interdisciplinary social science, University of Cambridge, UK, 2011, pp. 26.
Aktualizováno: 17.1.2017 09:26, Autor: Lucie Pokorná

Informace

Školitel:
Ing. Jan Bartáček, PhD.

Rok zahájení:
2016

E-mail:
negar.zamanfar@vscht.cz

Tel.:
+420 220 443 143 (laboratoř)
+420 220 445 225 (kancelář)

Místnost:
B 104

×


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi