
Memorandum of Understanding mezi VŠCHT Praha a TU Mnichov
V červenci došlo k předání materiálu takzvaného "Memorandum of Understanding" mezi VŠCHT Praha a TU Mnichov, které před tím podepsali rektoři obou univerzit. K předání došlo v prostorách katedry "Urban Water Systems Engineering" v novém kampusu TU v Garchingu. Podepsání tohoto memoranda je významným uznáním kvality naší školy, jelikož TU Mnichov patří k nejprestižnějším vysokým školám nejen v Německu, ale v celé Evropě, a své partnery si pečlivě vybírá. Ze strany TU Mnichov se o prosazení memoranda zasloužil zejména profesor Joerg Drewes, šéf této katedry.
https://www.professoren.tum.de/en/drewes-joerg/
Toto memorandum významně usnadní spolupráci mezi školami v těchto všech oblastech:
- Exchange of postgraduate students (PhD students);
- Exchange of teachers/scientist for short term visit for cooperation;
- Development of joint research programs;
- Organization of the bilateral joint symposiums, seminars and conferences;
- Involvement of leading scientists from the Technical University of Munich as advisors in UCT Prague research Centre;
- Cooperation in international funded (EU) projects e.g. Horizon 2020
- Scientific cooperation mainly in the field of Forensic analysis, Human health and the environment, Advanced Materials, Technology and Environment aimed at developing joint scientific publications in prestigious journals and/or joint patents.
Profesor Drewes je zároveň předsedou odborné skupiny International Water Association pro recyklaci odpadních vod a bude působit i jako vědecký konzultant a garant projektů připravovaných v této oblasti na VŠCHT, a to buď samostatně nebo ve spolupráci s Hl. m. Prahou (Horizon 2020).
Profesor Drewes bude ještě letos oficiální hostem VŠCHT - FTOP, a dne 22. 11. 2016 zde přednese přednášku na téma "Opětovné používání vyčištěných odpadních vod pro nepitné i pitné účely v podmínkách dopadů klimatických změn". Informace a přesném čase a místnosti, kde se bude přednáška konat, bude ještě včas upřesněna a oznámena.